מימון בערבות הפרויקט

בשיטה זו הפרויקט ממומן מחוץ למאזן החברה באמצעות הלוואות ללא יכולת חזרה לבעלים כאשר הבטחון להלוואה הוא בעיקר הנכסים של פרויקט ותזרימ…

קרא עוד

מימון בערבות חיצונית

על מנת להקל על הסחר הבינלאומי של לקוחותיה, בלובירד מארגנת ללקוחותיה הלוואות קצרות וארוכות טווח, ביטוח אשראי ומימון הון חוזר…

קרא עוד

תוכניות עסקיות ומודלים כלכליים

דרך הכנה של מודלים פיננסיים לפרויקטים מורכבים בכלים מוכרים לבנקים, אנחנו מאפשרים תקשורת טובה יותר בין הבנקים לבעלי…

קרא עוד

מימון בערבות הפרויקט

בשיטה זו הפרויקט ממומן מחוץ למאזן החברה באמצעות הלוואות ללא יכולת חזרה לבעלים, כאשר הבטחון להלוואה הוא בעיקר הנכסים של פרויקט ותזרימי המזומנים העתידיים של הפרויקט. המימון הינו עד 80% מסך העלות הכוללת של הפרויקט, לתקופה של עד 20 שנים ובריבית אטרקטיבית.

מימון הפרויקט בדרך כלל, כולל תהליך מורכב המצריך מומחיות וניסיון רב. תהליך זה כולל הכנת סקר היתכנות, בדיקת נאותות ע”י הבנק המלווה ובניית מודל פיננסי מורכב. לבלובירד היכרות מעמיקה וניסיון רב עם תהליך זה ועם הבנקים והמוסדות הפיננסים השונים, דבר המבטיח ללקוחות שלנו את המומחיות והתמיכה הדרושים בכל שלב, החל מהכנת המסמכים ועד הסגירה הפיננסית.

הסיוע ללקוחותינו מתחיל בהפיכת הרעיון העסקי לתוכנית, שיכולה לקבל את התמיכה של מוסדות פיננסיים ובנקים מסחריים. היחסים שלנו והניסיון רב השנים עם בנקים ומוסדות פיננסיים, מאפשרים לנו לבנות את המודל הטוב והמתאים ביותר לכל פרויקט, על מנת לקבל את הפתרון הפיננסי הטוב ביותר ללקוח ובתנאים האטרקטיביים והאופטימליים ביותר.

כבר משלב בדיקת הנאותות, בלובירד מסייעת ללקוחותיה במשא ומתן עם המוסדות הפיננסיים על תנאי המימון, על מנת לקבל חבילת מימון גמישה, תחרותית ואטרקטיבית.

מימון בערבות חיצונית

שיטה זו מאפשרת ארגון מימון לפרויקט/עיסקה על בסיס ערבויות חיצוניות – דוגמת ערבות ממשלה, ערבות בנק מקומי, או ערבות חברה.
עד כה ארגנה בלובירד מימון לעסקאות במאות מליוני דולרים בשיטה זו.

מימון ליצואנים ולקונים מעבר לים יכול להגיע עד 100% משווי החוזה ולטווח של 2 עד 14 שנים.

כלי זה הינו מכריע ביותר עבור היצואן, הן כמכשיר הגנה פיננסי והן כמכשיר שיווקי מהמדרגה הראשונה.
פתרון זה מיטיב עם שני הצדדים – היצואן הישראלי מקבל את כל כספו במזומן מהבנק המממן (בנק מוכר מהשורה הראשונה) ולפיכך הוא מוגן לגמרי, ובמקביל הלקוח הסופי משלם על העיסקה לאורך שנים רבות, בעלויות ריבית וביטוח טובות ביותר בהשוואה לעלויות הכסף המקומיות במדינה שלו.

בלובירד מסייעת ללקוחותיה לעמוד ביעדים הכלכליים שלהם ולהפוך את תהליך העסקה לחלק יותר וזאת על ידי פיתוח מודלים כלכליים ופיננסים מקצועיים וגמישים. המודלים הפיננסיים שלנו יכולים לשמש ככלי להצגתם למלווים, למשקיעים, למבטחים וכן לבעלי ומנהלי העסק לצורך קבלת החלטות השקעה וניהול מקצועיים.

אנחנו מבינים את התמונה הגדולה ויש לנו ניסיון בניהול תהליך העסקה כולו. אנחנו בונים מודלים פיננסיים אינטואיטיביים ומעשיים, בתבנית אשר עונה על הדרישות של כל בעלי העניין של לקוחותינו.

תוכניות עסקיות ומודלים כלכליים

בלובירד ביצעה בהצלחה עבור החברות הגדולות במשק עבודות כלכליות מורכבות וגדולות-היקף,
דוגמת FEASIBILITY STUDY מסוגים שונים, מודלים פיננסים, תכניות עסקיות, הערכות שווי ועוד.
באמצעות הכנה של מודלים פיננסיים לפרויקטים מורכבים בכלים מוכרים לבנקים, אנחנו מאפשרים תקשורת טובה יותר בין הבנקים לבעלי הפרויקט וסגירה פיננסית חלקה ומהירה יותר. המודליים הפיננסיים שלנו כוללים:

  • תנאי מימון
  • ניתוח נקודת האיזון של הפרויקט
  • ניתוח תרחישי מחירי מכירה
  • תוכניות הגנה למכירות, למחיר ולשערי מטבע
  • ניתוח הגנה לשינויי מחיר ואיחורים בהספקה
  • הגנה מסחרית להספקת חומרי גלם וחוזי מכירה ארוכים
  • בניית דוחות כספיים עתידיים
  • יחסים פיננסיים
  • ניתוחי רגישות