פרופיל החברה

בעולם פרויקטי התשתיות הבינ”ל, מימון הוא כלי-מפתח בעל חשיבות עליונה.
חברת בלובירד מימון ופרויקטים הינה הגורם המוביל והמנוסה בארץ בארגון חבילות מימון לפרויקטים בינ”ל ושירותים פיננסיים מורכבים.
בלובירד מארגנת מימון לפרויקטים בינלאומיים מורכבים בעיקר בארצות מתפתחות. המימון מגיע מבנקים בינלאומיים, מוסדות לביטוח סיכוני סחר חוץ, חברות ביטוח ומוסדות בילטראליים.
במהלך 15 השנים האחרונות, חברת בלובירד ומנהליה אירגנו בהצלחה מאות מיליוני דולרים בהלוואות מסחריות, ערבויות, הון עצמי ומענקים, ברחבי העולם.
בלובירד מתמחה בבניית חבילות מימון חדשניות המתאימות לדרישות הייחודיות של כל לקוח, לפרויקטים השונים, למדינות בשווקים המתעוררים ולמוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.
הענפים אשר בהם אנו מספקים פתרונות פיננסיים הם פרויקטי תשתיות בתחומים כגון חשמל, מים, חקלאות, נפט וגז, טלקומוניקציה, תחבורה, בתי חולים ועוד.
כספקית שירותים פיננסיים, אנחנו מסייעים לצרכני אשראי בבנייה נכונה של עסקאות מסחריות, הכנת תוכניות עסקיות, מחקרי היתכנות ומודלים פיננסיים לבנקים המסחריים, לחברות לביטוח סחר חוץ ולארגונים פיננסיים בילטראליים.

בעולם פרויקטי התשתיות של ימינו, מימון הוא כלי מפתח, אשר הפך למעשה לתנאי-יסוד לעסקאות רבות.
בעיקר במדינות מתפתחות, המימון מקנה יתרונות משמעותיים הן לקונה והן לספק/קבלן –

  • לקבלן/ספק – ראשית, המימון הוא כלי שיווקי מרכזי, משום שהקבלן יכול להציע ללקוח חבילה שלמה, של פרויקט הקמה + מימון, שילוב שהינו לרוב שילוב מנצח, ומאפשר לקבלן המציע לשפר דרמטית את סיכוייו לזכות בפרויקטים ומכרזים. שנית, מימון הוא כלי הגנה פיננסית מצוין לקבלן, שכן במודל זה הקבלן מקבל את כספו במזומן במהלך ההקמה מהבנק המממן, ולא ישירות מהלקוח, מה שמבטל לחלוטין כל סיכון או חשיפה של הקבלן במקרה שהלקוח לא משלם מסיבה כלשהי (שכן הסיכון עובר במלואו לבנק ולחברת הביטוח). שלישית, המימון מאפשר לקבלן לשלוט היטב במו”מ מול הלקוח, להכתיב את קצב ההתקדמות, את התנאים של החוזה המסחרי ותנאי התשלום.
  • לקונה – הוא מקבל מימון לפרויקט/עיסקה בתנאים אטרקטיבים ביותר, זולים הרבה יותר מעלויות הבנקים המקומיים במדינתו, זאת בשל מעורבות של חברות ביטוח ובנקים זרים. הפער בעלויות הוא אדיר, ויכול להגיע לכדי 1:3 או 1:4 ואף הרבה יותר בהשוואה לעלויות בנקים מקומיים במדינת המוצא של הקונה. בנוסף, תקופת החזרי ההלואה היא ארוכה מאוד – החל מ-3 שנים ועד 12-14 שנים במקרים רבים. לסיכום, הקונה – בין אם הוא ממשלתי או פרטי – יכול להנות מתנאי מימון טובים בצורה דרמטית בהשוואה להלוואה בשוק המקומי.